Uluslararası Travnik Üniversitesi Su Ürünleri Mühendisliği Bölümü

 

Denizler ve sular ilk yaşam kaynaklarımızdır. Suda yetişen milyonlarca canlı vardır. Bazı canlılar insanların hem ticari, hem de besin kaynaklarıdır. Günümüzde suda yetişen bu canlıları çoğaltmak ve yetiştirmek için Su Ürünleri Mühendisleri yetiştirilmektedir. Denize ve deniz canlılarına meraklı olan gençler bu bölümleri tercih etmektedir. Yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da birçok üniversitede bu bölüm bulunmaktadır. Bosna Hersek’te bulunan Uluslararası Travnik Üniversitesi Su Ürünleri Mühendisliği Bölümü bu amaç ile kurulmuş bir üniversitedir. Ülkemiz öğrencilerine kapılarını sonuna kadar açmıştır. Her bakımdan çok kaliteli bir okul olmasının yanında eğitim düzeyi son derece yüksektir ve Avrupa seviyesindedir.

Uluslararası Travnik Üniversitesi Su Mühendisliği bölümü okuyan bir öğrenci hangi dersleri görür ve hangi alanlarda çalışabilir. Öncelikle derslerde su ürünleri bitki ve hayvanları üreme, yumurtlama, avlanma, pazarlama, tesis kurma gibi konuları öğrenmeniz için eğitim veriliyor. Su Ürünleri Mühendisliği bölümü okuyan öğrenciler isterlerse özel sektörde kendi işlerini kurabilir, isterlerse kamu sektöründe işe girebilir. Gıda, orman, denizcilik ve çevre bakanlıklarında da bu bölümde eğitim almış elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Su Ürünleri Mühendisliği mezunları isterlerse balıkçılık sektöründe, isterlerse kendi tesislerini kurarak iş alanlarını genişletebilirler. Ancak bu konuda eğitim diğer bölümlerden olduğundan daha fazla gerekli.
Üniversite bölümleri hakkında biraz araştırma yaptığınız zaman ne kadar farklı bölümler olduğunu ve tam olarak ne istediğinizi de anlayacaksınız.Uluslararası Travnik üniversitesi sizlere istediğiniz bölümde üniversite eğitimi alma şansı veriyor. Su Ürünleri Mühendisliği bölümü belki de daha önce aklınız hiç gelmemiş bir bölümdür. Oysaki hem yaşam içinde ihtiyaç duyulan bir bölüm, hem iş alanı geniş bir bölüm hem de okurken keyif alacağınız bir bölümdür. Eğer Su Ürünleri Mühendisliği bölümü okumaya karar verdiyseniz sizin için Uluslararası Travnik Üniversitesi Su Ürünleri Mühendisliği bölümü için Point Yurtdışı Eğitim firması ile iletişime geçmenizi öneriyoruz. Çünkü Bosna Hersek’te eğitim gerçekten çok kaliteli ve çok ekonomik.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.